Анна Блинкова: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Анна Блинкова е една от най-обещаващите тенисистки в Русия. В класирането при юношите тя беше третата ракета в света. Той смята Серена Уилямс за свой идол.

Анна Блинкова

Биография

Ранен период

Анна Блинкова е родена на 10 септември 1998 г. Момичето се научи да чете и пише рано. На 4-годишна възраст тя започва да играе тенис, музика и визуални изкуства. По-късно шахът беше добавен към този списък. Всичко, което Аня предприе, тя успя.

С течение на времето, оставяйки повечето от хобитата си, забравяйки за творчеството, Блинкова се хвърли стремително в спорта. Родителите подкрепиха избора на дъщеря си.

Изображение
Изображение

Въпреки факта, че обучението отне много време, Анна успешно ги комбинира с обучението си. Тя винаги се е отнасяла сериозно към образованието. Завършила е училище със златен медал.

Кариера

Анна спечели първата си сериозна награда за тенис на 15-годишна възраст. Това беше Европейското първенство за младежи. Сребърният медал беше даден с голяма трудност и предизвика интереса на Аня към професионалния спорт.

През лятото на 2014 г. Блинкова взе бронз, играейки за руския национален отбор на европейското първенство. По-късно момичето получи титлата майстор на спорта на Русия.

Изображение
Изображение

Спечели 5 ITF титли - две единични, три двойни. През 2015 г. Аня уверено стигна до финала на младши Уимбилдън, но загуби от друга руска тенисистка София Жук. Блинкова зае третия ред в класирането на юношите.

Състезателката направи големи залози на състезанието за WTA, където дебютира през 2015 г. Премина 2 кръга от квалификация, но в първия кръг беше по-слаба от Анна-Лена Фридсъм от Германия.

Изображение
Изображение

Тя показа чиста игра в първия мач от WTA 2016, побеждавайки Анастасия Севастова от Латвия в 1/16-финалите на купата в Кремъл. Преди да се срещне с Анна Конюх от Хърватия, рускинята трябваше да се оттегли от състезанието. Причината е нараняване на подбедрицата.

През 2017 г. Анна Блинкова дебютира в сайта на Големия шлем. Това беше Откритото първенство на Австралия. Рускинята се класира успешно. Тя уверено победи Моника Никулеску от Румъния. Вторият кръг беше сериозно изпитание. Играта не проработи веднага, Аня се оказа много по-слаба от чехкинята Каролина Плишкова. Руската състезателка се реабилитира в мача от II световна група, където руският отбор игра срещу националния отбор на Тайван. В тандем с Анна Калинская, Блинкова победи Жан Джинвей и Сю Дзинвен.

Изображение
Изображение

Началото на 2018 г. е труден период за Ана. Преследваха я обидни поражения и наранявания. След като се класира за Откритото първенство на Австралия, руският състезател загуби от американец в първия кръг. През пролетта на същата година тя стана победител в ITF турнира във Франция.

Експертите вярват, че Анна Блинкова ще продължи да се заявява, виждат голям потенциал в нея. Тя тренира 6 пъти седмично по 2 часа на ден, понякога и повече.

Изображение
Изображение

Младата, но известна Анна вече е успяла да спечели около 100 купи на турнири от различни нива. Той смята Серена Уилямс и Мария Шарапова за идоли в спорта.

Докато Анна Блинкова е тясно ангажирана с развитието на кариерата си, работата е на първо място. Момичето не рекламира личния си живот.