MFM - 2016: преглед на мача Беларус - Чехия

Ден преди новата 2016 г. младежкият отбор по хокей на Беларус трябваше да изиграе финалния мач от груповата фаза на световното първенство. Съперници на отбора на Беларус бяха връстниците им от Чехия.

Националният отбор на Беларус загуби всички шансове да стигне до плейофната фаза на Световното първенство по хокей за младежи през 2016 година. Чехите пък се нуждаеха от победа, за да заемат по-високо място в група Б.

Играта започна с предимството на чешкия национален отбор, но този отбор направи първия удар към целта едва след 10 минути. Беларуските хокеисти също не се отличиха с много удари към вратата на чехите, но шансовете за гол все още се появяваха на чешката врата. Първото попадение в мача бе отбелязано в 16-ата минута от чехите, което не последва от хода на срещата. Шимон Странски реализира изход два към един. В края на периода чехите притиснаха националния отбор на Беларус към вратата, но резултатът на таблото не се промени преди почивката.

Нито минута не беше изминала през втория период, когато защитникът на белоруския национален отбор Степан Фалковски реализира рандеву с вратаря. Таблото освети равен резултат 1: 1. След това отборите започнаха да играят отворен хокей, бързо преминавайки средната зона. В 31-ата минута Беларус отново вкара. Йегор Шангович реализира мнозинството. Чехите отговориха бързо. Доминик Лакатос, няколко минути по-късно, замени един клуб за хвърляне от синята линия и резултатът отново стана равен (2: 2). Въпреки това отборът на Беларус все пак си взе почивка, водейки резултата. За пореден път се реализира численото предимство. В 38-ата минута Владислав Гончаров с най-силно хвърляне от синята линия принуди вратаря на Чехия да капитулира.

В последните двадесет минути националният отбор на Чехия значително увеличи активността си пред вратата на противника, което даде плод. На 53-ата минута Иржи Смейкал и няколко минути по-късно Радик Весели осигури преднината на Чехия, вкарвайки в шайбата. Таблото показа номера 4: 3, показващи предимството на младите чешки хокеисти.

Националният отбор на Беларус в края на срещата изтегли вратаря, но това доведе едва до петия гол на чешкия национален отбор. Отличи се Доминик Машин, който установи крайния резултат от срещата - 5: 3 в полза на чешкия отбор.