Фигуристка Евгения Медведева: биография и личен живот

Съдържание:

Anonim

Напоследък в пресата постоянно се появяват нови новини и слухове за популярната фигуристка Евгения Медведева. Успешно печели награди, покорява спортни върхове. Нейната колекция съдържа огромен брой медали и титли. Има и рекорд, който Евгения успя да постави по време на отборното първенство.

Талантлива фигуристка и красиво момиче Евгения Медведева

Евгения Армановна Медведева е родена през ноември 1999г. Това се случи в столицата. Баща ми се занимаваше с предприемаческа дейност. Момичето обаче взе името на баба си. Мама - Жана Девятова. В младостта си тя също се занимава с фигурно пързаляне. Жана беше тази, която за първи път заведе момичето в спортната секция. Да, и Женя не беше против, защото обичаше да гледа изпълненията на скейтъри. Особено харесах състезателните програми на Евгени Плющенко.

Първият треньор е Любов Яковлева. Момичето започна първите си класове под името Бабасян и едва в крайна сметка реши да я смени. С течение на времето Яковлева излезе в отпуск по майчинство, а Елена Селиванова започна да учи при Евгения. Младото момиче посвети цялото си време на тренировки. Не остана сила за игри с връстници. Но Евгения никога не се оплакваше. В допълнение към фигурното пързаляне тя беше привлечена от рисуване.

На 8-годишна възраст съпругата започва да тренира под ръководството на Етери Тутберидзе. Евгения осъзна, че детството е приключило на десетгодишна възраст. Тя започна да работи още повече. След 2 години тя започва да представлява националния отбор. Известно време по-късно се състоя дебютът на Гран при. Талантливата фигуристка успешно заобиколи съперниците си, след като спечели първата линия.

Обучението отне много дълго време. Но момичето не забрави за обучение. Учила е отлично в училище. Особено бяха привлечени дисциплини като история и биология.

Спортна кариера

Успехът на Юджийн е помогнал да постигне такива черти на характера като упорита работа и постоянство. След дебюта си в Латвия на Гран При, момичето заминава за Полша. И отново Евгения печели. За първи път се сблъсква със силна конкуренция, докато играе в Япония. Евгения успя да спечели само третото място, губейки от сънародниците си.

През 2014 г. имаше нови състезания. Руското първенство й донесе едва седмо място. Но трябва да се има предвид, че момичето се състезаваше с вече възрастни фигуристи. Но сред юношите бях четвърти. Успехът дойде след няколко месеца. Фигуристката Евгения Медведева се изкачи на подиума, спечелвайки второ място в Националната купа в категорията за възрастни. Благодарение на това тя успя да се изяви на международната сцена. Значителна роля за това изигра фактът, че Аделина Сотникова беше ранена.

Изпълнението на турнира за юноши донесе на Евгения бронзови медали. Само сънародниците можеха да заобиколят момичето. Периодът от 2014 до 2015 г. беше успешен. Съпругата уверено премина два етапа от Гран при купа. Състезанието се проведе в Барселона. Между другото, Евгения победи и в двата етапа. Говорейки в руското първенство, фигуристът спечели третото място. Но турнирът за юноши донесе златни медали. След това имаше пътуване до Талин. И отново Евгения заема първия ред.

През 2015 г. момичето започва да играе в категорията за възрастни. Тя постигна отлични резултати на турнира в Словакия. А представленията в Милуоки изобщо донесоха победа. Благодарение на успешните кънки на последните етапи на Гран При, талантливата фигуристка успя да си проправи път до финалния етап. В резултат на това тя спечели злато, побеждавайки съперници като Мао Асад и Елена Родионова. Руското първенство завърши с победата на Евгения. През 2016 г. Евгения първо спечели Европейското първенство, а след това и Световното.

Говорейки през 2016 г. в Бостън, тя счупи рекорда със 150, 10 точки. Тази година Евгения спечели успешно първи места във всички стартове. В резултат на това беше получена титлата майстор на спорта. Тя също така спечели състезанията, които се проведоха през 2017 г. Още един рекорд беше счупен в Токио. В кратката програма Евгения вкара 80, 85 точки.

През 2018 г. Евгения се представи на олимпийските игри. Предния ден тя е преживяла травма. В резултат на това тя направи малка грешка в кратката програма, поради което загуби от Алина Загитова. Между другото, показаните от Евгения числа бяха сред най-красивите.

Пътят към нови успехи

През 2018 г. феновете успяха да видят популярния фигурист в телевизионното шоу „Ледена епоха. Деца . Тя стана съ-водеща на Алексей Ягудин. В същото време беше взето най-трудното решение за смяна на треньора. Евгения благодари на Етери за всичко, което направи за нея. Новият треньор е канадецът Брайън Орсер. Новината доведе до вълна от негативизъм. Според Етери Евгения не само не е разговаряла с нея за напускане, но и не отговаряла на обаждания. Самото момиче отказа коментар.

Личен живот

Как живее едно момиче извън тренировъчния процес? Евгения наистина харесва всичко, свързано с азиатската култура. Предпочита да слуша музиката на корейската група EXO, радва се на аниме и рисува много добре. Според Евгения, ако не фигурно пързаляне, тя би могла да стане гримьор. Предпочита да пази личния си живот в тайна. На практика няма време за любовни връзки, т.к. всички сили се изразходват за спорт. В биографията на момичето няма място за интриги и романтика.

Популярният скейтър има акаунт в Instagram. Той редовно радва абонатите с нови снимки, споделя спортни постижения и събития, които се случват в живота. Придържа се към мнението, че успехът може да бъде постигнат чрез упорита работа върху себе си. Само талантът не е достатъчен.