Олга Коробка: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Олга Коробка е известна украинска спортистка. Жената има титлата майстор на спорта по вдигане на тежести и е собственик на сребърен медал на Олимпийските игри през 2008 година. Въпреки физическата си сила и външната си издръжливост, в Олга живее романтична жена.

Биография

Бъдещият олимпийски шампион е роден през 1985 г. в малък областен център. Населението на града е малко над 10 хиляди души. Родителите на Олга живееха скромно. Мама беше домакиня, а главата на семейството работеше като охрана.

Олга има голяма физика от раждането си. Родена е с тегло над 4 килограма. Семейството винаги е вярвало, че момичето отива при дядо си. Момичето ходи в редовно училище и на 9-годишна възраст започва да се занимава с вдигане на тежести. За първи път тя тренира в мазето на училището.

След представянето на сертификата Олга подаде документи в Аграрния университет. Когато момичето беше на 18 години, тя отиде на първото си сериозно състезание. Във Ванкувър млад спортист спечели почетен бронзов медал.

Изображение
Изображение

Спортна кариера

През 2006 г. Олга Коробка участва в спортни състезания в Санто Доминго. За да се представи успешно, момичето пристигна там малко по-рано и даде възможност на тялото да се аклиматизира успешно. Тя отново зае третото място.

Изображение
Изображение

Първата победа дойде при украинския спортист на европейското първенство през същата година. Тя се състезаваше в средната категория на теглото и спечели златния медал с резултат от почти триста килограма.

През 2007 г. Олга заминава за Франция за шампионата. Отделението на СК Динамо се състезаваше в същата тегловна категория, но този път тя подобри миналогодишния си резултат и остави своите съперници далеч назад. На следващото първенство в Тайланд Korobka показа по-лош резултат и загуби наградите от китайка и корейка. Но Олга не напусна подиума: тя получи бронзов медал.

2008 г. донесе на спортиста титлата трикратен европейски шампион. Нейният невероятен успех не остана незабелязан в родната й страна. Украинските жени бяха вдъхновени от примера на своя сънародник и се заеха с вдигане на тежести. Спортистите бяха обожавани от феновете, тълпи от фенове ги заобикаляха с внимание и подкрепа.

Изображение
Изображение

На Олимпийските игри в Пекин жената постигна най-звучната победа в спортната си кариера. Олга Коробка получи сребърен медал, който стана единствен за националния отбор по вдигане на тежести.

Четири години по-късно украинската спортистка се озова в центъра на допинг скандал. Нейните проби бяха положителни и последващите проучвания само потвърдиха първоначалния резултат. Поради това тя беше дисквалифицирана в навечерието на Олимпийските игри.