Дария Сергеевна Касаткина: биография, кариера и личен живот

Съдържание:

Anonim

Дария Касаткина е млада и перспективна руска тенисистка, която вече е спечелила два турнира на WTA. Какво е интересно в нейната биография и личния живот на спортист?

Биография на млад тенисист

Дария е родена на 7 май 1997 г. в Толиати. Тя стана второто дете в семейството. Още на шестгодишна възраст момичето започна да проявява голям интерес към тениса. За първи път по-големият й брат Александър я доведе в спортната секция на този спорт. Той също играе тенис на аматьорско ниво и понякога води по-малката си сестра със себе си на тренировки. И когато Александър забеляза, че Даша схваща всичко в движение, той убеди родителите й да дадат момичето на професионалисти. От този момент започва спортната кариера на Касаткина.

Александър винаги беше до Даша. Той е нейният фитнес треньор, мениджър и агент.

Като дете Касаткина започва да се самоутвърждава. Но първите успехи на тенисистката дойдоха едва на 14-годишна възраст, когато тя започна да участва в групата за възрастни сред юношите. По това време Дария успя да спечели няколко победи в турнири. Най-добрият сезон за Касаткина беше 2014 г., когато момичето стана победител в турнира от Големия шлем сред юношите във Франция. Тя спечели и награда на младежката олимпиада на двойки. През лятото на същата година тя стана третата тенисистка в света сред юношите.

Обещаващото момиче беше забелязано в тениса за възрастни и беше поканено да участва в професионални турнири. Отначало Касаткина не можеше да се заяви по никакъв начин. Първият успех дойде при нея едва през 2015 г., когато Дария, заедно с Елена Веснина, спечели купата на Кремъл.

От 2016 г. Касаткина започва да участва в известните турнири от Големия шлем. През това време тя успя да вземе участие в повече от 10 състезания от този ранг. Най-успешната година за тенисиста беше 2018 година. Момичето успя да си проправи път до четвъртфиналите два пъти на откритото първенство на Франция и на Уимбълдън.

През 2017 г. Касаткина спечели първата си победа на престижния турнир от серия WTA. Досега тя не е успяла да развие този успех, но момичето не се притеснява много от това и продължава да тренира усилено.

Дария живее в словашкия град Трнава, където са създадени всички необходими условия за обучение на тенисисти. Съдилищата с различни повърхности са навсякъде. Касаткина предпочита почвата повече, но не играе много добре на тревата.

Най-успешната година в кариерата на Дария за възрастни беше 2018. Тя успя да изиграе няколко големи турнира и получи титлата най-добра тенисистка в Русия. Сега момичето е на единадесета позиция в света сред жените и няма да спре дотук. Също така, Касаткина счита, че всички тези рейтинги са условни и постоянно отбелязва, че спортистът е толкова добър, колкото и последната му игра.

Личният живот на спортиста

Дария е ангажирана отблизо със спортната си кариера и не бърза да започва връзки с мъже. Тя се опитва понякога да се види с приятелите си, а също така пътува в свободното си време от турнири. Любимото място на Касаткина е Барселона. Момичето е фен на местния футболен клуб и с удоволствие присъства на мачовете на отбора.