Сатоко Мияхара: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Японският фигурист Сатоко Мияхара се представя в единично пързаляне. Състезателят е сребърен медалист на световното първенство през 2015 година. Тя стана шампион и двукратен вицешампион на Четирите континента. Два пъти момичето печели национални състезания сред юношите и четири пъти взема злато в националното първенство.

Японският играч на сингъл Сатоко Мияхара спечели Купата на Азия през 2013 година.

Началото на пътя към победите

Биографията на бъдещата знаменитост започва през 1998 година. Детето е родено в Киото на 26 март в семейство на лекари. Бащата се занимавал с лечение на белодробни заболявания, майката се прочула като изследовател на кръвни заболявания. Младежите се срещнаха в болницата, където и двамата работеха.

Те станаха съпруг и съпруга официално, а година по-късно имаха дъщеря. Момичето рядко виждаше родителите си, тъй като и двамата посвещаваха цялото си време на работа в болницата. Сатоко прекарваше всички дни в детска градина близо до работното им място. Баба и дядо й я прибираха вечер.

С четиригодишно бебе възрастните се преместиха в Тексас. Родителите бяха поканени в САЩ да изучават проблемите с рака в университета в Хюстън. Благодарение на по-свободния график родителите имаха време да отгледат дъщеря си. Сатоко не проявяваше склонност към бъдещо творчество. Затова бащата показа на бебето най-простите елементи от фигурното пързаляне по време на посещение в един от търговските центрове, където всички те отидоха да се покажат.

Момичето отлично си спомни урока и повтори всичко при следващото посещение. Изненадани от предразположението на дъщеря им към красиви спортове, възрастните я завели в училище за фигурно пързаляне. Бърза, но много плаха ученичка, тя веднага беше разпределена на индивидуални уроци. Постепенно спортът премина от обикновено хоби в категорията на истинската работа. Сега към постоянното обучение са добавени строги ограничения.

Нови успехи

Три години по-късно семейството се завръща в Страната на изгряващото слънце. У дома Сатоко не спря фигурното пързаляне. Тя показа феноменални резултати. Младият спортист работи дълго време, усъвършенствайки сложни елементи и упорито довеждайки кънките до идеала. Треньорите бяха изумени, че момичето е далеч по-добро от възрастовата си категория. Три пъти фигуристът участва в състезания сред юноши. През 2013 г. на националното първенство Мияхара спечели бронз.

Следващата година беше времето за дебют на шампионата на Четирите континента в Тайпе. Сатоко не само победи всички състезатели, но и изуми съдиите, като спечели сребърен медал. През 2015 г. в Сеул на подобен шампионат момичето отново стана второ.

Благодарение на постоянните тренировки спортистът стана един от участниците, обявени за световното първенство в Шанхай. Третият резултат беше донесен от кратка оригинална програма. Очакванията на самата скейтърка надминаха нейните безплатни изпълнения. За пореден път Сатоко спечели сребърния медал. В отборното първенство фигуристът стана трети.

През новия сезон 2015 в САЩ Мияхара спечели в Солт Лейк Сити. Месец по-късно, на състезание в Милуоки на Гран при на Skate America, младата фигуристка получи бронз. Финалният етап от Гран при в Нагано й осигури злато.

Неуспехи и постижения

Във финала на състезанието в Барселона кънкьорът не очакваше да се издигне над четвъртата позиция. Мияхара имаше такива перспективи след кратката програма. Произволното изпълнение обаче доведе момичето на второ място. След това имаше втора победа в националното първенство и отличните резултати от първенството в Тайван.

В Бостън Мияхара бе обявен сред 5-те най-добри сингъла в света. Съдиите й присъдиха титлата азиатски спортист на шампионата. Предолимпийският сезон започна с връчването на злато в Солт Лейк Сити, бронз на Купата на федерацията, сребро в Сапоро на Гран при. Състезателят се изкачи на второто стъпало на подиума. На голямата награда на Марсилия. За пореден път Сатоко беше първият в националния шампионат.

Контузията попречи на момичето да се състезава през 2017 г. на континенталния шампионат, трябваше да пропусне световното първенство и азиатския турнир. Само до края на годината кънкьорът отново успя да се появи на леда. Тя уверено се представи в домашната поредица, но не се изкачи на подиума. Момичето стана първото сред всички участници в състезанията в Америка.

Фигуристът представи страната на финала в Нагоя. След провала в този турнир феновете бяха доволни от победата в националното състезание. Континенталният турнир донесе бронза.

Състезателят показа много добри перспективи преди откриването на южнокорейските олимпийски игри. В отборното състезание няколко стъпки отделиха японката от печелившата позиция. Националният отбор на страната се изкачи на пето място.

Нови перспективи

На предстоящото Мондиал 2020 Мияхара вече е включен в националния отбор.

От лятото момичето смени наставника си. Сатоко реши да усложни програмата. Лий Барлел помага на кънкьорката да подобри техниката си на скачане. Ми Хамада остава официален наставник на спортиста. Невъзможно е обаче да се обучи ученик, който е в Канада.

Мияхара има невероятно каране на ски. Тя чувства страхотна музика. Изпълнението й под „Списъкът на Шиндлер“се нарича истински шедьовър от феновете.

Мияхара отделя свободното си време за усъвършенстване на уменията си. Често мотивацията за подобряване на техниката на кънки я прави получената позиция на втория. Сатоко мечтае да завладее нови граници с перфектното изпълнение на сложни елементи.

Момичето не планира да говори за личния си живот. Феновете знаят, че известният скейтър има сестра. И двамата поддържат топли отношения. Преди състезанието феновете подкрепят спортистката на страницата в Instagram, като публикуват нейни снимки от състезанието. Феновете сами стартираха акаунта. Самата Мияхара не иска да насочва вниманието към ежедневието си.