Александър Баландин: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Александър Сергеевич Баландин е известен руски спортист, гимнастик, заслужил майстор на спорта на Русия, член на руския национален отбор по художествена гимнастика.

Биография

Александър Баландин е гимнастик, роден на 20 юни 1989 г. в Карелия, а именно в Петрозаводск. От детството Саша обичаше да спортува и на 5-годишна възраст майка му го изпрати в гимнастическата секция. Саша винаги показваше волята за победа и работеше усилено.

Изображение
Изображение

Кариерен старт

Много скоро Саша постигна отлични резултати и успя да достигне най-високото ниво на професионализъм, участва в международни състезания, а през 2007 г. Саша зае 3-то място на Световната купа. На 10-ата световна купа, която се проведе в Москва, Саша зае първо място и през 11-та година стана победител в руското първенство.

Изображение
Изображение

През 12-та година, на европейското първенство, Александър зае 2-ро място. В спортната кариера на Баландин няма победи на Олимпийските игри: Саша искаше да влезе в списъка на участниците, но отстъпи мястото си на Константин Плужников.

Сериозна травма

За съжаление, говорейки на руската купа, която се проведе в Екатеринбург, Баландин кацна неуспешно и получи нараняване на бедрената кост, спортистът трябваше да се оттегли от състезанието. Александър преживя две големи операции, които преминаха без проблеми.

Изображение
Изображение

След операциите Саша е изпратен в московския санаториум. Баландин бързо се възстанови и продължи да тренира в предишната си форма. След реставрацията Александър усложни програмата си за изпълнение, усложнявайки някои от елементите.

Представяне на олимпийските игри

Наближаваше най-важният момент в кариерата на Баландин - Олимпийските игри, които се проведоха в Англия, през 12-та година, именно Саша стана основният кандидат за участие. За съжаление спортистът не спечели нито един медал на тази олимпиада.

Изображение
Изображение

Съдии, спортисти и зрители единодушно твърдяха, че Александър заслужава сребърен медал. На тази олимпиада Александър зае едва 4-то място, победата беше много близо.

Втори олимпийски игри

През 2014 г. на европейското първенство Баландин спечели два златни медала, единия в индивидуалната надпревара, а другия в отборната надпревара. След състезанието Александър трябваше да се подложи на операция, миналата контузия взе своето.