Ванеса Джеймс: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Малко френски скейтъри са успели да постигнат световно признание и високи резултати. Още по-впечатляващи са успехите на Ванеса Джеймс както на сингъл, така и на кънки. Тя и Моргана Сипре са наричани най-добрата двойка на страната в отличен спорт. Състезателят стана шампион на Великобритания, Франция и Европа, два пъти спечели турнира от серията Challenger, беше бронзов медалист от световното първенство и Зимната универсиада.

В началото на кариерата си Ванеса Джеймс представляваше Великобритания и Съединените щати в единично пързаляне. Тя обаче постигна най-големия успех в двойка с Morgan Sipre. Сестрата близначка на спортиста Мелиса също се занимава професионално с фигурно пързаляне. Тя представлява Великобритания в танците на лед през 2010 г., завършвайки на 6-то място.

Намиране на дестинация

Биографията на бъдещата знаменитост започва през 1987 година. Бебето е родено в Онтарио, Канада на 27 септември. Семейството с десетгодишни дъщери близнаци се премести в САЩ десетилетие по-късно. Ванеса и сестра й Мелиса решиха да се занимават сериозно с фигурно пързаляне, след като видяха Олимпийските игри през 1998 година. Вярно е, че успехите на сестрата бяха по-малко впечатляващи.

Ванеса започва кариерата си в грандиозния спорт като самотник. Тя представляваше в началото на кариерата си в САЩ. Всички опити за достигане на по-високо ниво обаче бяха неуспешни. Преходът към международно ниво беше подпомогнат от представянето на интересите на Обединеното кралство. Родът на баща Бермуди си осигури британско гражданство и му позволи да играе за Обединеното кралство.

Обучението на скейтъра се проведе в Щатите, където по това време живееше Ванеса. Начинаещият спортист показа много впечатляващи резултати. През 2006 г. тя спечели националния шампионат, ставайки първата афроамериканка, която спечели националното първенство. През 2007 г. Джеймс показа втория резултат в шампионата. Тя също представляваше Великобритания в юношеския шампионат. Резултатът беше 27-то място.

Момичето реши да опита силите си в кънки по двойки. Тя се опита да го започне с британския фигурист Хамиш Хаман. Двойката обаче не успя да постигне хармония. Дуетът не се получи

Тя се премества във Франция, за да представи тази страна на състезания. Яник Бонер стана неин партньор. Дуото бързо оправда очакванията. Състезателите се качиха на върха на подиума на националното първенство през 2010 г. Участието в Олимпийските игри във Ванкувър стана нов етап. Този път те получиха 14-то място. Но момчетата станаха първият афродует, достигнал толкова високо ниво.

Нови хоризонти

На първия по рода си отборен шампионат най-силните френски оранжерии получиха право да играят за страната. Резултатът беше предпоследното място. Боник-Джеймс реши да се раздели.

Ванеса се опита да създаде нови дуети с други скейтъри. Въпреки това не може да се очакват перспективи от подобни замествания. Максимилиан Коя стана нов опит. Бившата му половинка Аделин Канак отиде при Яник Бонер. Ванеса обаче не успя да създаде двойка.

Работата с нов партньор в бъдеще беше огромен успех. Морган обичаше спорта от детството си. Той беше особено добър в упражненията на пързалката. Етническият французин беше наречен обещаващ фигурист след представянето си на турнира като самотен юноша.

Младежът реши да премине към пързаляне с кънки, за което отдавна мечтаеше, през 2010 г. По същото време дуетът на Ванеса и Яник престана да съществува. На по-опитен спортист беше предложена двойка Sipre. Дуетът им беше успешен. Двойката на лед изглеждаше много впечатляващо и хармонично.

Създаването на дуета стана известно преди началото на сезон 2010-2011. Спортистите обаче не участваха в него. През годината двойката се състезава в няколко състезания. Техният общ международен дебют беше мемориалът на Ондрей Непела през 2011 г. Те успяха да се изкачат на пето място. За новодошлите тези постижения бяха много добри. През 2012 г. Джеймс и Сипре спечелиха няколко медала и спечелиха френското първенство.

Победи и неуспехи

През 2013 г. дуото отиде на световното първенство. Резултатът от демонстрационните изпълнения беше четвъртата позиция. В същото време кратката програма доведе двойката до първите десет. Подготовката за Олимпийските игри през 2014 г. се превърна в нова стъпка. Поради контузията, получена от Морган, момчетата трябваше да пропуснат няколко етапа. Въпреки че партньорът успя да се възстанови достатъчно бързо, дуетът зае 10-то място в индивидуалното състезание.

Победата на националното първенство беше успешна. След него двойката се готвеше сериозно за новия олимпийски сезон. В турнирите те често се озовават в тройката. Френската двойка не успя да постигне впечатляващи резултати на Олимпиадата през 2018 година.

Новият сезон се оказа много по-успешен. Дуото за първи път стигна до финалите на Гран при. В Минск, на европейското първенство, той блестящо прокара безплатна програма. Тя изведе двойката на върха и в резултат на това Sipre и James спечелиха шампионската титла.

Наставниците на френските скейтъри, които доведоха двойката до успех, бяха Джеръми Барет и Джон Цимерман. Те помогнаха за постигане на редки за французите резултати.

На и извън леда

Спортистът не бърза да говори за личния си живот. Подобно на Sipre, тя уверява, че няма права и няма време за романи. Ванеса е напълно погълната от кариерата си. За развитието и дори началото на една връзка, колкото по-сериозна, тя просто няма време.

Информацията, която се появи в самото начало на пързаляне за романа, започнала между спортистите и прехода на приятелски отношения на ново ниво, Джеймс не отрече или потвърди. Няма данни дали Ванеса ще стане нечия съпруга в близко бъдеще.

Но тя с удоволствие качва снимки в социалните мрежи, където са представени не само ярките моменти на съвместни изпълнения, но и съвместното отдих на дуета.

Нито Ванеса, нито Морган смесват спорта с личния живот. И двамата са на върха на кариерата си. Те не планират да спират творчеството. Страхотната техника и усилените тренировки ви помагат да постигнете впечатляващи резултати.