Магомед Ибрагимов: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Изпълненията на Магомед Ибрагимов на състезания по свободна борба винаги се провеждат в напрегната и остра надпревара за мястото на лидера. Неговият стил е лесно разпознаваем, тъй като класическите техники, които борец използва срещу противник, са безупречни и светкавично бързи.

Магомед Идрисович Ибрагимов

Биография

Родното място на Магомед Идрисович Ибрагимов е високопланинското дагестанско село Ириб. Принадлежи към район Чародински на Република Дагестан. Квартал Чародински е известен предпланин, който е известен със своите могъщи герои. Тук момчетата се занимават с бойни изкуства от много ранна възраст и от тях израстват отлични спортисти, обучени по най-високите международни стандарти.

Изображение
Изображение

За разлика от своите братя и сестри и многобройни връстници от клана, Магомед Ибрагимов се занимава с свободна борба. Той е единственият борец в известната фамилия на Ибрагимови. Човекът се занимава с този спорт от 12-годишна възраст.

Прекрасно семейство

Основните му ментори и фенове са баща му и любимата му майка. Цялото семейство знае, че майката на борец взема най-голямо участие в неговите дела. Нейната подкрепа е основната гаранция за успешните и уверени победи на сина й. Съпругът и съпругата на Ибрагимов не ценят душите в своя шампион.

Изображение
Изображение

След като напусна училище, младият спортист влезе и успешно завърши Дагестанския педагогически университет. Учи в спортно-педагогическия факултет.

Особеностите на физическата конституция на Магомед Ибрагимов позволиха да се получат добри резултати само в групата за възрастни участници в състезания по свободна борба.

Кариера и принос за развитието на спорта

Магомед има красиво стройно тяло и висок ръст. Треньорът се приема охотно от спортисти с такива физически наклонности в бокса или в бойните изкуства. Въпреки това, неговите треньори Касум Насрутдинов и Майрбек Юсупов успяха да подготвят борча, така че той започна да заема първите места в Купата на Рамзан Кадиров през 2013 г., в Междуконтиненталната купа през 2013 г., която се проведе в Хасавюрт. Той спечели златото на турнирите "Александър Медвед" в Минск, "Анри Деглян" в Ница.

През 2019 г. Магомед Ибрагимов спечели злато в турнира Али Алиев, който се проведе в Каспийск през лятото.

Изображение
Изображение

Магомед Ибрагимов през 2016 г. решава да играе за националния отбор на Узбекистан. Той приема гражданството на Република Узбекистан и носи бронзов медал по свободна борба на олимпийския отбор.

Състезателят взе участие в Азиатските игри, където спечели бронзов медал през 2018 г. През същата година на азиатското първенство, което се проведе в Киргиз Бишкек, той получи златен медал.

Изображение
Изображение

Освен спорта, интересите на Магомед са на първо място за общуване с приятели. Той обича комедии от Леонид Гайдай. От музикалните предпочитания спортистът избира работата на руските поп изпълнители. Магомед Ибрагимов, когато има тихо време и уединение, чете ислямска литература.

Идолите му идват от спорта - Валентин Йорданов, Бувайсар Сайтиев, Махач Муртазалиев.

Спортистът предпочита пълно инкогнито за личния си живот.