Максим Шейко: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Шейко Максим Николаевич е настоящият майстор на спорта по вдигане на тежести. За негова сметка има много награди и победи в спортни състезания.

Биография

Бъдещият шампион по вдигане на тежести е роден в края на 80-те години в покрайнините на Русия в град Холмск. Като тийнейджър Максим научава за съществуването на спорт, с който ще се занимава през целия си живот. Щом ученикът дойде в местната секция по вдигане на тежести, треньорът видя потенциал в него.

Изображение
Изображение

Младият Шейко тренираше с голяма упоритост и резултатите не закъсняха. Състезателят показа първите си успехи на местен турнир, който се проведе в чест на празника на града в началото на 2000-те. На 16-годишна възраст младият щангист се поддал на щанга от над двеста килограма, той я вдигнал над главата си и счупил световния рекорд за щанга в чиста категория по време на 2004 година.

Изображение
Изображение

В допълнение към спортните постижения, видният спортист не е забравил и за умственото развитие. След като завърших 11 училищни класа, реших да получа висше образование. Завършва института със специалност спорт.

Спортни постижения

След невероятно представяне на първия си първи турнир, Максим започва активно да участва в различни състезания. Година по-късно той отиде на Европейското първенство за юноши и спечели втората си блестяща победа в любимия си спорт. Тогава той участва в състезания на Канарските острови и в Русия, спечели съответно второ и трето място.

Изображение
Изображение

През 2009 г. той отиде на състезание по вдигане на тежести в южната част на Русия, изпълнено в група участници, чието тегло беше под 105 кг. Той на практика спечели, но поради разликата в вдигнатото тегло получи сребърен медал.

Изображение
Изображение

След 3 години той се завърна в Европа и отново остана с второто място. След това отиде в Чебоксари и лесно получи златен медал на местни състезания. Година след поражението в европейския турнир той е избран за спортист, който трябва да носи олимпийската факла в град Сочи. Една година по-късно той спечели купата на Русия по вдигане на тежести, комбинирана в обичайната за Шейко категория тежести.

Политическа дейност

Максим Николаевич винаги е имал положително отношение към политиката. Много преди да стане член на законодателната власт на родния си град, той подкрепя политическото направление „Единна Русия“. Той стигна до сегашната си позиция поради оставката на предишния представител на този пост. През 2017 г. Шейко бе избран за кандидат, който може да заеме този пост, получи специален избирателен сертификат.

Модерен живот

През есента на 2018 г. МСМК по вдигане на тежести за първи път от дълго време, изпълнен на Всеруски турнир в своята дисциплина, излезе от първото място. В момента той съчетава политически задължения и треньор в детско спортно училище в град Холмск. За личния живот на известния силен човек е известно само, че той има любима съпруга и две деца.