Кевин Андерсън: биография, творчество, кариера, личен живот

Съдържание:

Anonim

Кевин Андерсън е известен южноафрикански тенисист, който е печелил редица професионални състезания. През 2017 г. спортистът беше сред финалистите на турнира от Големия шлем.

Кевин е роден през пролетта на 1986 г. в Йоханесбург. Родителите му Майкъл и Барбара Андерсън са инженери. Тенис ракетата беше в ръцете на момчето, когато беше на 6 години, а първият му съперник на корта беше най-младият член на семейството - брат Грегъри. Не без основание тенисът е един от петте най-популярни спорта в Южна Африка.

Благодарение на любовта към тениса, която баща му е внушил на момчетата, както и на години упорити тренировки, тийнейджърите стигнаха до добри резултати. Дълго време те се изявяваха в родината си като юноши, докато не се преместиха в САЩ. Там, освен че получиха висше образование, братята играха за студентската лига и донесоха много победи на Илинойс. В допълнение към основния спорт Кевин демонстрира успехи в леката атлетика и 800-метровата дистанция за бягане.

След като получи дипломите си, Грегъри беше поканен да работи в Нюйоркската академия по тенис и Кевин започна професионална спортна кариера.

Изображение
Изображение

Професионален спорт

За първи път 18-годишният Андерсън беше забелязан през 2004 г. на турнирите от поредицата "фючърси". Дебютът беше успешен за спортиста. След 3 години той се е доказал добре в серията Challenger. Успехите на тенисиста му позволиха да се класира за турнирната мрежа на ATP и донесе нова победа на американския твърд турнир и състезания в Ню Орлиънс.

През 2008 г. Кевин се класира за турнира от Големия шлем в Австралия, но беше елиминиран след първия кръг. След 2 месеца обаче спортистът се реабилитира и спечели убедителна победа на финала на ATP турнира в Лас Вегас. Не всички негови изяви на корта бяха успешни, но благодарение на квалификацията за сумата от седем поредни спечелени мача, Андерсън стигна до финала и попадна в списъка на Топ 100 на най-добрите тенисисти в света. На турнира в Уимбълдън той успя да стигне до четвъртфиналите на състезанието. Тенисистът участва в Олимпийските игри през 2008 г., които се проведоха в китайската столица. И въпреки че южноафриканският спортист в индивидуални състезания отпадна почти веднага, на двойки той стигна до 2-ри кръг.

През 2009 г. Кевин уверено спечели глинения Challenger в Сан Ремо, тъй като тогава глината е любимата му повърхност. През този период спортистът е бил придружен от неуспехи и световното му класиране е спаднало до 161-во място. Още на следващата година той спечели „Челенджър“с усилие и беше сред полуфиналистите на Атланта.

Изображение
Изображение

В разгара на славата

2011 г. се оказа повратна за тенисиста. Освен факта, че спортистът стана най-добрият на кортовете на Йоханесбург, той спечели за първи път ATP турнира. На участията в Маями Андерсън стигна до четвъртфиналите и зае 32-ро място в списъка с най-успешните тенисисти в света.

2013 г. стана най-успешната в биографията на спортиста. Той стигна до финала на австралийското първенство, след това стана финалист в Мароко и повтори предишния си успех в Атланта. Кевин достигна 4-ия етап на Ролан Гарос и 3-ия кръг на Уимбълдън. По отношение на сумата от показатели Андерсън беше в топ 20 на играчите в света.

През 2014 г. той накара хората отново да говорят за себе си, като спечели ATP турнира в САЩ. Отличната техника и редица нови успехи издигнаха тенисиста на 12-та линия в световната ранглиста.

Следващите две години не бяха особено успешни за спортиста. Преследваха го контузии, а победите се редуваха с поражения. На състезанията от Големия шлем тенисистът едва стигна до 3-ия кръг, което моментално се отрази на рейтинга му. Кевин не можа да остане в Топ 50 и се озова на 67-мо място.

Изображение
Изображение

Състезателят пропусна старта на сезон 2017, но стигна до полуфиналите на турнира на клей в Ещорил. На състезания във Франция той стига до 4-ия кръг, а на турнира във Вашингтон за първи път достига до финала и се изкачва на 15-то място в списъка на най-добрите тенисисти на планетата. Във финала на US Open Андерсън се оказа най-малко титулуваният спортист в цялата история на турнира, което не му попречи да покаже добър резултат.

През 2018 г. тенисистът стигна до финала на турнира в Пуна и се оказа най-добрият в състезанията в Ню Йорк. Той стана полуфиналист в състезанието в Мадрид и имаше успешен старт на шампионата на Уимбълдън. Веднъж на финала, той стана първият южноафриканец, постигнал толкова висок резултат от 1985 г. насам. Като сбор от резултатите за годината сред най-добрите ракети в света, Андерсън беше на 5-та линия.

Състезателят откри сезон 2019 с победа на турнира в Пуна. След това той участва в австралийското първенство и достига 3-ия кръг на шампионата на Уимбълдън.

Изображение
Изображение

Как живее днес

Андерсън успя да разсее мита за богатите тенисисти. Поглеждайки назад, можем да кажем, че пътят към професионалния спорт се оказа трънлив и криволичещ за Кевин. Издигайки се на върха на славата, той преодоля много трудности и препятствия, но използва шанса, който съдбата му даде. Всичките му победи са резултат от упорита работа. Характерна черта на спортиста е високият му растеж - 203 сантиметра, във връзка с което играчът е преследван от проблеми с коляното, които по-късно се присъединяват от няколко операции в лакътя, които се отразяват на качеството на сервиса.

Днес Кевин говори с благодарност за баща си, който го въведе в спорта и го подкрепяше през цялото време. Като голям фен на тениса, Майкъл Андерсън сам се научи да играе от книги и започна да тренира деца, мечтаейки да ги направи топ играчи. Основното му решение беше да изпрати синовете си да учат, въпреки факта, че семейството нямаше достатъчно пари.

Сега Кевин живее в американския град Гълфстрийм във Флорида и тренира в един от клубовете в Чикаго. За личния му живот е известно, че през 2011 г. спортистът завърза възела. Голфър Келси О Нийл стана негова съпруга. Момичето се занимава със спорт през студентските си години, когато е била в колеж, където се е запознала с бъдещия си съпруг. Тя получи професията на счетоводител, но не работи по специалността си. Момичето се шегува, че предпочита „да брои парите на съпруга си, отколкото непознати“. Съпругът се опитва да създаде нови проекти със съпруга. По едно време тя управлява своя уебсайт и блог Tour with Wife, опитвайки се да допринесе за подкрепата на спорта.

Свободното си време Кевин прекарва в четене на книги или свирене на китара. Състезанията с автомобили също са негово хоби. Напоследък тенисистът обръща внимание на проблемите на околната среда и се застъпва за намаляване на използването на пластмаса, включително на такива известни състезания като Уимбълдън.